Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start
Wigilia
Wpisał: KATARZYNA DROGOSZ   
09.04.2014.


SPOTKANIE WIGILIJNE

    W czwartek 19 grudnia w Samorządowej Szkole Podstawowej w Sędowicach miała miejsce Wigilia dla osób starszych i samotnych. Jak co roku zgromadziła kilkadziesiąt osób w „jesieni życia” z terenu trzech miejscowości znajdujących się w  obwodzie szkolnym – Sędowic, Wrocieryża i Jelczy a także wielu rodziców. Uroczystość była okazją do przełamania się opłatkiem oraz złożenia sobie świątecznych i noworocznych życzeń. Główną część spotkania stanowiła bożonarodzeniowa inscenizacja w wykonaniu uczniów sędowickiej szkoły. Dzieci przedstawiły okoliczności narodzin i pierwszych dni życia Jezusa Chrystusa – w oparciu o ewangeliczne teksty. Ich występ przypadł do gustu licznie zgromadzonej publiczności. Witając zgromadzonych dyrektor szkoły p. Małgorzata Środa złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i bożonarodzeniowe. Do życzeń dołączyli się także obecni na uroczystości wójt gminy Michałów p. Mirosław Walasek i przewodniczący rady gminy p. Zygmunt Mika. Oprócz nich spotkanie wigilijne zaszczycili swoją obecnością proboszcz wrocieryskiej parafii Adam Kornalski i przewodniczący komisji oświatowej rady gminy w Michałowie p. Michał Klamiński. Po życzeniach i jasełkach miała miejsce degustacja potraw wigilijnych – łazanek z kapustą, pasztecików i czerwonego barszczu. Później przyszedł czas na wspólne kolędowanie. W budynku sali gimnastycznej sędowickiej szkoły rozległ się głośny śpiew. Można było usłyszeć m.in. „Cichą noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy” czy też „Do szopy, hej pasterze”. Znakomitą oprawę artystyczną zarówno jasełek jak i kolęd stanowił występ uczennicy klasy V Aleksandry Domagały grającej na klarnecie i absolwentki sędowickiej szkoły Angeliki Zarzyckiej, która grała na skrzypcach. Po zakończeniu Wigilii przybyli goście mieli okazję nabyć przygotowane przez dzieci stroiki świąteczne.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas trzeciej i piątej – p. Barbara Królikowska i p. Renata Gajos. Ogromnym wsparciem i pomocą w przygotowaniu Wigilii wykazało się szerokie grono rodziców.  

 

Zmieniony ( 09.04.2014. )
 
Ewaluacja Zewnętrzna
Wpisał: KATARZYNA DROGOSZ   
09.04.2014.

 

 W dniach 5-17 grudnia odbyła się Ewaluacja Zewnętrzna w naszej szkole, która objęła swoją kontrolą następujące obszary:

1. Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, uwzgledniajac ich indywidualna sytuacje
W szkole ukierunkowanej na rozwój uczniów z uwzglednieniem ich indywidualnej sytuacji podejmuje sie
ró¿norodne działania, dostosowane do specyfiki i potrzeb srodowiska. Powinny byc one oparte na diagnozie, a
ich skutecznosc poddawana refleksji. Ich elementem jest przeciwdziałanie dyskryminacji. Organizujac procesy
edukacyjne, nauczyciele indywidualizuja nauczanie i wspieraja uczniów.

2.  Rodzice sa partnerami szkoły lub placówki
W efektywnych szkołach tworzy sie partnerstwo z rodzicami przede wszystkim dla wsparcia uczenia sie uczniów.
Zaanga¿owanie rodziców w proces edukacyjny pozytywnie wpływa na rozwój uczniów, dlatego szkoły zachecaja
rodziców do udziału w tym procesie. Celem organizowanych przez szkołe działan powinno byc właczanie
rodziców w proces podejmowania decyzji dotyczacych istotnych aspektów pracy szkoły.

3. Szkoła lub placówka, organizujac procesy edukacyjne, uwzglednia wnioski z analizy wyników
sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzajacego
kwalifikacje w zawodzie oraz innych badan zewnetrznych i wewnetrznych
Badania i dane mówiace o ró¿nych aspektach funkcjonowania szkół sa niezbednym elementem zarzadzania na
poziomie organizacji, jak równie¿ prowadzenia polityki oswiatowej. W efektywnych szkołach decyzje podejmuje
sie, wykorzystujac informacje na swój temat i systematycznie udostepniajac dane słu¿ace refleksji nad
efektywnoscia i planowaniem dalszych działan. Organizujac procesy edukacyjne, uwzglednia sie wnioski z
analizy danych pochodzacych z ró¿nych zródeł

 

Raporty z przeprowadzonych badań dostępne są w zakładce PLIKI

Zmieniony ( 09.04.2014. )
 
Na Świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja
Wpisał: KATARZYNA DROGOSZ   
09.04.2014.


ANDRZEJKI

    W czwartek 28 listopada w sędowickiej szkole jak co roku miał miejsce wieczór andrzejkowy. Rozpoczęły je zwyczajowe zabawy we wróżby. Zasadniczą część wieczoru stanowiła zabawa taneczna z udziałem uczniów wszystkich klas. Kilkugodzinna zabawa dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Imprezę zorganizowała wychowawczyni klasy II Krystyna Kucybała. W przedsięwzięcie włączyli się także rodzice przygotowując swym pociechom poczęstunek.

 

Zmieniony ( 09.04.2014. )
 
Swięto Niepodległości
Wpisał: KATARZYNA DROGOSZ   
09.04.2014.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    W środę 13 listopada w sędowickiej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przebiegała ona w podniosłym nastroju. Rozpoczęło ja wprowadzenie pocztu flagowego i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Powagi i kolorytu dodawały akademii utrzymane w narodowej symbolice dekoracje. Zasadniczą część uroczystości stanowił dialog pomiędzy „wnuczkiem” i jego „dziadkiem” relacjonującym genezę rozbiorów, okoliczności XIX-wiecznych powstań narodowych i odzyskania niepodległości. „Dziadek” (w tej roli Aleksander Mrozik z kl. VI) przedstawił swojemu „wnukowi” (Jakub Mitręga z kl. VI) tło historyczne pierwszych lat odbudowy odrodzonego państwa polskiego. Uatrakcyjnieniem akademii był mini-koncert pieśni patriotycznych i legionowych mających swój rodowód w latach I wojny światowej. Publiczność miała okazje usłyszeć „Pierwszą brygadę”, „Piechotę”, „Białą różę” oraz „wojenko, wojenko”. Akademię zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty”. Uroczystość zorganizował nauczyciel historii Marcin Salamon.

Zmieniony ( 09.04.2014. )
 
Wycieczka na spektakl
Wpisał: KATARZYNA DROGOSZ   
09.04.2014.

 

 

   

 

W piątek 8 listopada uczniowie klas III-VI  SSP w Sędowicach udali się wraz ze swymi opiekunami do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl teatralny „Chłopcy w Placu Broni”. Była to dla dzieci niepowtarzalna okazja do poznania treści powieści Ferenca Molnara poprzez inną niż tradycyjna formę przekazu. Zaprezentowana sztuka dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Serca młodej widowni zdobył zwłaszcza Nemeczek odgrywany przez Sabinę Głuch. Świadczyła o tym długa owacja i głośno skandowane nazwisko głównego bohatera. Jeszcze długo po zakończeniu sztuki dzieci dzieliły się wrażeniami. Wycieczkę zorganizował wychowawca klasy VI Marcin Salamon.

 

Zmieniony ( 09.04.2014. )
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje: 16 - 27 z 27