Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start
Dzień Seniora Drukuj Email
Wpisał: KATARZYNA DROGOSZ   
09.04.2014.


DZIEŃ SENIORA

    W sobotę 25 stycznia w Samorządowej Szkole Podstawowej w Sędowicach tradycyjnie, jak co roku, obchodzono Dzień Seniora. Okazją do jego zorganizowania był obchodzony w tych dniach Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość zgromadziła wiele babć i dziadków uczniów sędowickiej placówki. Pierwszym punktem programu był program artystyczny pod hasłem „Wiwat Babcia i Dziadziuś” w wykonaniu uczniów klas I-IV. Znalazły się w nim rozmaite wiersze i piosenki a także tańce. Babciom zadedykowano „Poleczkę” a dziadkom taniec kowbojski „Zuzanna”. Z dużym aplauzem publiczności spotkała się inscenizacja „Dziadek, babcia i koziołek”. Zagrali w niej drugoklasiści: w rolę dziadka wcielił się Szymon Koźmiński, w rolę babci – Martyna Strzeszkowska a w rolę koziołka – Wiktor Zygan. Niezwykle efektownie zagrał inny uczeń klasy II Karol Dubiel, który wcielił się w rolę furmana w inscenizacji piosenki „Furman”. Występy uświetnił koncert w wykonaniu uczniów klasy V i VI, którzy zagrali na własnych instrumentach. Aleksandra Domagała wykonała utwory na klarnecie a Aleksander Mrozik – na gitarze. Część artystyczna zakończyła się okolicznościowymi życzeniami i poczęstunkiem. Po nich miała miejsce zabawa taneczna. Uroczystość zaszczycił swą obecnością wójt gminy Michałów Mirosław Walasek. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy II Krystyna Kucybała wraz z rodzicami klas I i II.  

 

Zmieniony ( 09.04.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »